top of page
  • Writer's pictureElamusstuudio

SAAME TUTTAVAKS: projektijuht Liisi Ree

Updated: Feb 2, 2023

Elamusstuudios on koos mitmed erinevad karakterid. Vaatame, milline on projektijuhi Liisi Ree senine töökogemus, millega ta lisaks üritusturundusele tegeleb ning mida põnevat oma kolleegidest arvab!


Tere, mina olen Liisi


Mäletan, et esimene päris töö, mille eest ka palka sain, oli Pärnu rannas, kus müüsin kartulikrõpse ja limonaade. Edaspidi olen töötanud erinevatel ametipostidel, kuid minu tööülesanded on tavaliselt projektipõhised, mis mulle väga sobib. Olen ka 25 aastat olnud DJ, teen kaasa Raadio 2 saates Tjuun In ja suvesaates Bestikad ning korraldanud ka Tjuun In pidusid üle 23 aasta.


Kui rääkida haridusest, siis on mul magistrikraad kommunikatsiooni erialal ning ka referent-toimetaja diplom Tallinna Ülikoolist. Lisaks sellele olen näiteks laulnud aastaid erinevates koorides, tantsinud kaheksa aastat rahvatantsu ning asutanud ühe Eesti esimese tüdrukute hip-hop tantsugrupi (mis küll pikalt ei eksisteerinud). Lisaks eelpool mainitule olen vedanud üht esimest muusikale pühendatud website’i nimega clubarena.com ning lõpetanud Pärnu Muusikakooli klaveri erialal.

Foto: Elo Strauss

Minu esimene üritus toimus 22 aastat tagasi 600 inimesele


Jah, minu esimene suurem üritus nimega Tjuun In toimus aastal 2000. Sinna oli meil kutsutud välisesineja ja pidu toimus umbes 600 inimesele. Umbes samal ajal läksin tööle UrbanCorpi, mis tegeles Vibe ja muude ürituste korraldamisega. Omanikud asutasid mõni aeg hiljem ka Orgcom üritusturundusettevõtte, mille tegemistes ka kaasa lõin.


Samuti toimusid firmapidudel sel ajal esimesed plaadimängud ehk vinüülidelt liiva peal Sportlandi suvepäevadel taustamuusika mängimised ja näiteks maalimise taustaks muusika valimine.


Üritusturunduses loeb eelkõige praktika

Arvestades antud sektorit, siis soovitan inimesel, kes soovib üritusturunduses karjääri teha, ennast ise aktiivselt tööle pakkuda, kasvõi alguses vabatahtlikuks. Üritusturundus on küll minu arvates (vähemalt Eestis) selline valdkond, kus loeb eelkõige praktika, sest turg reguleerib seda kogu aeg.

Usaldus on kõige alus

Usun, et usaldusväärsus on igal erialal nr 1 omadus, mis aitab päriselt läbi lüüa. Aga üldjuhul kehtib kõikjal ka üsna lihtne retsept: ”Kui sulle meeldib see, mida teed ja teed seda hästi, siis hätta ei jää.”

Elamusstuudios on huumor suhtluses au sees

Üritusturundus on korraga kaootiline ning korrapärane makro- ja mikromanageerimine. Valdkonnad, millega tuleb kokku puutuda, on väga erisugused. Pluss on muidugi see, et igav ei hakka iialgi. Ja lisaks sellele on kolleegid ka väga toredad, ettevõtlikud, töökad, teotahtelised, toetavad ning mõistvad.
Järgmise blogipostituseni!Jälgi meid ka sotsiaalmeedias: Instagram, Facebook, LinkedIn.

0 comments

Comments


bottom of page