top of page
  • Writer's pictureElamusstuudio

SAAME TUTTAVAKS: projektijuht Jarl Kraag

Updated: Nov 26, 2022

Tutvustame kord kuus Elamusstuudio blogis meie tiimiliikmeid. Esimene on projektijuht Jarl Kraag, kes liitus Elamusstuudioga 2022. aasta oktoobris. Ta on meie juures jõudnud asjatada lühikest aega, aga selle ajaga nii mõndagi korda saatnud. Jarli tutvustavas postituses saame teada, kuidas ta ennast ja üritusturundusmaailma kirjeldab, milline on tema senine töökogemus ja eriti põnev – saame ka teada, milline oli tema esimene äpardus Elamusstuudios.


Tere, mina olen Jarl!


Sõna „värvikirev“ iseloomustab minu senist töökogemust kõige paremini. Päris esimene lepinguline töökoht oli mul tootmistöölisena ventilatsiooni seadmete tootmisettevõttes. Täiskasvanuikka jõudes suundusin teenindusvaldkonda, sest kuhu sel ajal täisealiseks saanud noor ikka suundub?


Olen töötanud ka müügivaldkonnas ning just selles vallas töötades sain endale hea vundamendi – õppisin suhtlema ja mõistsin, et "ei" ei ole vastus ning alati on olemas lahendus. Pärast müügitööd avanes mul võimalus saada aimu, kuidas töötab start-up maailm. Aasta aega toimetasin start-upis nimega Fyma.


Lisaks kõigele meeldib mulle väga muusika, olen DJ ning õppinud pisut ka trumme mängima.Karjääris ei juhtu mitte midagi niisama


Start-up maailmas tekkis mul vaba hetk, kus sain rohkem mõelda tulevikuplaanidele. Kuna peaaegu kõikides eelnevates töökohtades sattusid minu lauale tiimisiseste koosviibimiste korraldused, siis sain aru, et vot see pakubki mulle huvi – ürituste korraldamine. Tänu ühisele tutvusele sai Mihkli, Elamusstuudio asutaja, kontakti ja siin ma nüüd olen, Elamusstuudio värskeim liige.


Olen oma kogemuste põhjal aru saanud, et karjääris ei juhtu mitte midagi niisama, vaid tuleb olla ettevõtlik ning tähelepanelik ja hands-on suhtumisega. Lisaks sellele KUULATA (jah, KUULATA!), kuna pisikesed detailid on üldjuhul päris suure tähtsusega. Ei tasu karta ka kriitikat, vaid võtta seda kui head õppetundi.


Paar põnevat fakti minu kohta:

  • Olen väga suur discgolfi sõber.

  • Mul on peaaegu kõik Smilersi laulud peas.

  • Minu lemmikfilm on "Gladiaator" ja lemmikmultikas "Surf's up".

  • Naudin täiega adrenaliini ning kõrgusi, aga redeli otsa ronimist pelgan.

  • Ma olen tõenäoliselt enamik Eesti telemastide otsas hooldustöid teinud.

Üritusturundus ei ole 9-17 töö...


...ja seda ma kõige enam naudin – rutiinivabadust! Minu jaoks on äge töötada mitmete erinevate valdkondade spetsialistidega, see avardab paljuski minu silmaringi. Kui sa täna veel kõhkled, siis minu soovitus sulle on kindel: ära karda väljakutseid!


Esimene tööpäev = hüvasti, 60-tolline telekas


Tööl saab nalja palju ja kuigi minu karjäär Elamusstuudios on olnud veel võrdlemisi lühike, siis sellegipoolest on nii mõndagi juba juhtunud. Kuna teiste apsude üle on alati hea naerda, siis näiteks õnnestus mul esimesel tööpäeval esimese taskina ära lõhkuda 60-tolline telekas (korra mõtlesin, et sellega mu üritusturunduse karjäär ka piirdub).


Õnneks ikkagi jätkan Elamusstuudio ridades. Kõik kolleegid ja majarahvas on väga vahvad ja abivalmid. Aga kuna üritusturunduse maailm on selline, et kõik on pidevalt jooksus, siis hea soovitus on võtta koosviibitud ajast alati maksimum.
Järgmise blogipostituseni!


Jälgi meid ka sotsiaalmeedias: Instagram, Facebook, LinkedIn.

0 comments

Commentaires


bottom of page