top of page
  • Writer's pictureElamusstuudio

Noppisime 13.mail kuld- ja hõbemuna

Updated: Aug 1, 2022


Eesti suurim loovusfestival Kuldmuna on selleks aastaks läbi. Aitäh Turundajate Liit, partnerid ja toetajad, et panustate igal aastal aasta turundusvaldkonna tähtsaima sündmuse Kuldmuna õnnestumisse. Tänavu aasta teemaks oli loovus ja armastus, mis kulmineerus teemaga “LOOV IS IN THE AIR”.


Oleme ülimalt rõõmsad, et ka sel aastal noppis Elamusstuudio auhindu – pälvisime kuldmuna Kalamaja muusemi avamise eest ja hõbemuna 2021. aastal korraldatud Kuldmuna eest. Siiralt suur aitäh meie klientidele ja partneritele tänu kellele oleme väärilised auhinnad koju toonud!


Seekordses blogipostituses kirjutame detailsemalt sellest, kuidas panustasime Elamusstuudioga väljateenitud võidutöödesse.


Kuldmuna 2022. Foto: Laura Oks
  • KULDMUNA: Kalamaja muuseumi avamine

Kalamaja muuseum on kogukonnamuuseum, mis on esimesest hetkest loodud koos Kalamaja inimestega. Nii täitsid avaüritusel kõiki rolle kohalikud.


Eesmärk oli korraldada originaalne ja väljapaistev värskenduskuuri läbi teinud avaüritus, sealhulgas eristuda tavapärastest muuseumide avaüritustest ning tekitada positiivset vastukaja nii kohaliku kogukonna kui ka ümberkaudsete seas.Avaüritusel esines Jarek Kasar, õhtut juhtis Eeri, süüa tegi Sesoon, möödujatele jagasid muuseumi müüril nagu silgud reas istudes komplimente Teoteatri näitlejad, muusikat valisid Kalamaja DJ-d, pilte tegi Aron. Igal osalisel oli seega oma seos ja lugu Kalamajaga rääkida, täpselt nagu näeb ette muuseumi kontseptsioon – maja täis Kalamaja ja selle asunike lugusid. Üheks õhtu naelaks sai akendekontsert. Tuli välja, et naabermaja elanikud on väga musikaalsed – nii saigi kokku lepitud sealsete elanikega, et muuseumi avaõhtuks pannakse kokku kava, kus esinetakse maja eri akendelt.Avaüritus sai hoo sisse aga 24h enne muuseumi avamist, mil panime käima kogukonna kella. Nimelt ehitasime muuseumi ette suure manuaalse tabloo, millel iga minuti tagant tuli füüsiliselt numbreid muuta ehk kella keerata. Need kellakeerajad olid Kalamaja enda inimesed, kinkides seeläbi muuseumile tükike enda ajast ja jäädvustades end Kalamaja muuseumi eksponaadiks – salvestasime kellakeeramise 24h aktsiooni ning tänasel päeval täidab see videopilt muuseumi seinal päris kella funktsiooni.


Meil on rõõm, et muuseumi avamisel oli kõrge osalejaskond ja niivõrd positiivne tagasiside. Samuti erines avaüritus omalaadsete sündmuste seast ja kogukonnamuuseumi avamine jõudis meediapilti – avaüritust kajastasid omal algatusel Aktuaalne Kaamera ja Terevisioon.

Kuvatõmmis Terevisioonist
  • HÕBEMUNA: Kuldmuna 2021

Tegime 2021. aasta Kuldmuna galast Kuldmuna peo! Meid valdas ainult üks mure: turundajad pole ammu kokku saanud. Murdsime nelja seina vahelt välja ja panime vaba ning koduse peo püsti Põhjala tehase sisehoovis. Nii sai suvine päike särada nii kunstnike kui ka nende loomingu peale.


Valisime õhtujuhid, kes on ka ise turundajad ja lõime sisu, mis oli loomulik ning peegeldas läbi humoorikate tarkuseterade reklaamimaailma.


Meeleolukale galale andsid muusikalise tõuke Elina Nechayeva, Marten Kuningas, Indrek Vaheoja ning Kristjan Oden.


Inspireerusime aktuaalsetest teemadest nagu Jaak Joala munament ja klikituim reklaamvideo Aist poe “Vana nõud”, mis sai uue kuldse kuue. Dekoratsioonid olid otseses mõttes kootud. Taaskasutasime lõnga ja ehitasime sellest massiivseid väravaid, mis toimisid ka viitadena.


Lisaks pani Marko Koks kokku enneolematult ägeda video Kuldmuna galast ja järelpeost. Meil on tohutult hea meel, et Kuldmuna 2021 galaüritus auhinna võitis! Meenutame üheskoos veel korra seda sooja ja õdusat suveõhtut, kus koos andekate Eesti turundusinimestega kokku saadi. Viska pilk peale aftermoviele!Munemiseni!


Jälgi meid ka sotsiaalmeedias: Instagram, Facebook, LinkedIn.0 comments

Comentários


bottom of page